Aby som bol úprimný, vážne si myslím, že takmer každá domácnosť má aluminiovú fóliu, takže prečo ju nevyužiť aj na niečo iné ako varenie? Áno, všetci vieme, že existuje veľa možností jej využitia a to hlavne v kuchyni.

Mnoho ľudí na svete používa alumíniovú fóliu na zabalenie jedla kým sa varí. Ale mali by ste tiež vedieť, že odborníci objavili jej extrémne užitočné a prospešné účinky na zmiernenie a prevenciu bolesti svalov chrbta, krku, ramien, nôh a kĺbov a rovnako na pooperačné jazvy a popáleniny.

Mali by ste tiež vedieť, že alumíniové fólie sú nepostrádateľnou súčasťou niektorých liečebných praktík mnoho čínskych a ruských prírodných liečiteľov. V tomto článku vám ukážeme pár najlepších využitie alumíniové fólie, o ktorých ste pravdepodobne ešte nikdy nepočuli. Namiesto mrhania fólií iba na varenie ju skúste použiť na niektoré z týchto neuveriteľných riešení zdravotných problémov. Od zbavenia sa bežnej nádchy až po boj s nespavosťou, tento magický materiál je perfektný na hromadu každodenných ťažkostí. Stačí, keď si prečítate nasledujúce článok a zistíte o tom viac.

Zbavte sa otravnej nádchy

Tiež môžete použiť alumíniovú fóliu na zbavenie sa nádchy, či chrípky. Je veľmi dôležité vedieť ako sa zbaviť ich symptómov bez antibiotík! Dá sa to s hliníkovou fóliou tým, že si ju zabalíte nohy 5 – 7 vrstvami, nechajte to tak na jednu hodinu a potom nohy vybaľte. Nechajte nohy dýchať dve hodiny a potom proces opakujte s ďalšími 5 – 7 vrstvami fólie. Dajte nohám opäť dve hodiny na dýchanie a opakujte tretíkrát. Robte to takto po dobu siedmich dní, alebo kým nebudete zdraví.

Upokojte si boľavé kĺby

Môžem vám položiť jednoduchú otázku? Vedeli ste, že alumíniová fólia je skvelá pre liečenie bolestivých ochorení ako artritída, dna, ischias a bolesti päty? Presne tak, a aby ste získali z tejto metódy čo najviac, je potrebné si zabaliť fóliou najviac bolestivú časť vášho tela a použiť lekársky obväz, aby sa to udržalo bezpečne na mieste. Následne si to nechajte takto zabalené cez noc (alebo počas leňošenia cez deň). Opakujte to po dobu 10 – 12 dní. Potom dajte telu pauzu na dva týždne. Ak bolesť stále pretrváva opakujte obdobie balenia a pauzy kým nezmizne.

Zmiernite si čerstvé popáleniny

Bohužiaľ, len málo ľudí vie, že základná zložka hliníkovej fólie môže pomôcť zmierniť popáleniny oveľa lepšie, ako mnoho iných metód. Wisconsinská univerzita dokonca radí svojim doktorom z traumatológie obaliť čerstvú popáleninu hliníkovou fóliou. Čo treba robiť? Takže, začnite liečiť svoje zranenia z popálenia studenou vodou a jemne ho osušte. Potom aplikujte tenkú vrstvu masti na popáleniny, nasleduje sterilná gáza. Na koniec obaľte gázu alumíniovou fóliou a zaistite ju lekárskym obväzom. Akonáhle si všimnete, že bolesť zmizla môžete fóliu zložiť.

Fantómová bolesť bude preč

Áno, odborníci tvrdia, že alumíniová fólia môže byť odpoveďou na vaše modlitby, ak ste nedávno podstúpili amputáciu alebo zažívate fantómové bolesti, ktorú si skrátka neviete vysvetliť. Odborníci hovoria, že sa týchto záchvatov bolesti môžete zbaviť zabalením postihnutej končatiny do tejto fólie. Udržte ju na mieste lekárskym obväzom a akonáhle spozorujete, že bolesť zmizla môžete fóliu zložiť.

Odpáľte únavu hneď teraz

Tu je niečo čo by ste mohli vedieť. Koniec koncov používanie hliníkovej fólie na zbavenie sa únavy je dlhoveká tradícia uznávaná odborníkmi z celého sveta. Aplikujte túto metódu vo svojom vlastnom živote. Experti navrhujú, aby ste začali uložením pár prúžkov z hliníkovej fólie do mrazničky na 2 – 4 hodiny. Potom tieto pásky aplikujte na tvár (obzvlášť na líca a očné viečka) a nechajte ich tam, kým nepocítite, že sú vaše svaly úplne uvoľnené! Akonáhle dáte fóliu dole zapozorujete, že symptómy únavy a nespavosti sú nadobro preč.

S hliníkovou fóliou si môžete urobiť aj úžasné kučery vo vašich vlasoch.