Ľudia sa v lese často kochajú krásnymi stromami. Obdivujú prekrásnu korunu, tvar kmeňa, odtieň zelene. Každý z nás nájde občas jeden určitý strom, vedľa ktorého rád pobudne dlhšie než u ostatných.

V myšlienkach niekedy aj naozaj dotýkame a objímame duby aj krehké brezy, hľadíme do korún orechov, vdychujeme nádhernú lipovú vôňu a zbiehajú sa nám sliny na červené jabĺčko, ktoré nám na vetve ponúka jabloň.

Môže nám strom na obrázku niečo povedať o povahe človeka? Poďme to vyskúšať …

Strom číslo 1

Najčastejšie si tento strom volia ľudia, ktorí sú momentálne nespokojní so životom a radi by situáciu zmenili k lepšiemu. “Niekde šťastie určite je, lenže ja tam nie som. Musím sa tam dostať! “S takým heslom práve teraz žijú.

Hlavné vlastnosti ľudí voličov tento strom: odvaha, zvedavosť, záujem o všetko nové. Túži po zmenách. Nové poznatky a dojmy prijímajú doslova celým srdcom. V tejto životnej fáze sa ľudia len málokedy nachádzajú dlho. Keď si vyberú novú cestu, volia obvykle iný strom.

Strom číslo 2

Trpezliví, húževnatí a neuveriteľne vytrvalí. Nikdy sa nevzdajú hneď na začiatku cesty. Cieľavedomí. K vytýčenému cieľu pôjdu krok za krokom, neuhnú z cesty.

Vo svojom odbore sú skutočnými profesionály.Při slovách “improvizácia” alebo “voľná variácia” môžete na ich tvári uvidieť skeptický výraz. Títo ľudia sú si istí, že život sa im darí, ak ide všetko podľa plánu.

Títo stúpenci stability sú verní zavedenému poriadku vecí. Radi vytvárajú logická schémy a nezmieria sa s žiadnym prekvapkom nejakých novôt.

Akékoľvek zmeny sú im proti srsti, zvlášť potom také, ktoré narušujú ich logické konštrukcie.

Strom číslo 3

Tvorivé, originálne osobnosti. Nechodia vyšliapanými cestami, nevenujú žiadnu pozornosť šablónam. Sú kreatívni a plní inšpirácie. Všetko chcú robiť po svojom a v akejkoľvek oblasti budú hľadať nové cesty.

Zvyčajne sú to očarujúci, charizmatickí ľudia. Originálne sa obliekajú. Je ľahké vyviesť ich z miery. Ich nálady kolíšu rýchlejšie ako kurzy na burze. Sú to skvelí rečníci. Radi sa podeliajú o svoje nápady so všetkými, kto o to stojí. Aj s tými, kto o to nestojí …

Strom číslo 4

Nech je ako chce zamračené, títo dynamickí ľudia budú vždy deň vítať radostne. Sú neúnavnými generátormy nápadov a činov.

Ctižiadostiví a pragmatickí. Majú ambície a dokážu vedenie presvedčiť o svojej nenahraditeľnosti. Vedia, čo chcú a ako to dosiahnuť. Spravidla sa domnievajú, že na svete existujú dve hľadiská – nesprávne a ich vlastné.

Silné osobnosti, úprimní priatelia, nebezpeční protivníci. Zdá sa, že už od detstva im v krvi koluje duch súťaživosť.

Strom číslo 5

Zvláštne vlohy k empatii. Súcití s ľuďmi ako nikto iný. Ľahko si predstavujú seba sama na mieste niekoho iného, vedia sa vžiť do ľudských emócií a zdieľať ich nešťastie aj radosti. Citliví a láskaví ľudia, ktorí dokážu náš svet precítiť naozaj hlboko.

Ku šťastiu im nestačí vlastné pohoda. Harmónia sa do ich života dostaví až vtedy, keď je šťastné aj ich okolie. Nemajú radi konflikty a zručne zahladzujú hrany nedorozumenia. Mieru si cenia viac než pravdy. V 99 percentách prípadov sú to oni, kto prvý pristúpi na ústupky.