Keď si kúpime psíka, všade sa dočítame, ako si máme vo výchove nášho nového psieho kamaráta nastaviť určité pravidlá a na nich aj trvať. Jedným z bodov, ktoré by si mal pán určiť je, že pes nesmie s nami spať v posteli a ani na nej ležať. Pretože predsa pes má svoje miesto a s tým spojený aj svoj pelech.

My na to

, ale máme trochu iný pohľad, a preto pre vás máme zoznam 5 pozitívnych vecí, ktoré so sebou spanie s našimi miláčikov prináša.

580386c87e659

Blízkosť

Mali ste v škole alebo aj v práci naozaj zlý deň a je vám na nič? Nič vám nezlepší náladu viac než to, keď sa spolu s vašim psíkom zaboria do perín a vy uvidíte, ako je šťastný, že môže byť u vás a pokojne a spokojne zaspíte.

Žiadny stres

A to sme si nevymysleli, naozaj! Je vedecky dokázané, že psia prítomnosť v posteli nám napomáha znížiť hladinu stresu a celkovo prispieva k celkovej pohode človeka. Niektorí vedci tvrdia, že ich blízkosť možno vnímať ako liek na úzkosť, depresiu, emocionálne problémy či neurózy. Pes v sebe nosí pozitívnu energiu, ktorú naše telo čerpá.

5803871fd4aaa

Vie zahriať

V tomto období to oceníme najviac. Všetci iste vieme, že psy majú vyššiu telesnú teplotu ako my ľudia. A je jedno, či má váš maznáčik 60kg alebo 6kg, láska s ktorou vás zahrieva, je rovnaká.

Verná a bezpodmienečná psia láska

Pre psov sme ich pánom a skrátka ich celým svetom. Keď si ich takto budeme rozmaznávať, budú šťastím bez seba a stokrát viac nám to potom vráti.

5803879f9e432

Bezpečie

Niekto si aj psa z dôvodu ochrany zaobstará. Celkovo je dokázané, že človek, ktorý spí so svojím psom v jednej posteli, sa cíti oveľa bezpečnejšie. Ide o vnútorný pocit istoty, že keby sa niečo stalo, je tam, aby nám pomohol a verte, že pomôže, ako len bude môcť.